Mydło marsylskie – Wspaniały produkt o naturalnym składzie

Mydła marsylskie to naturalne kosmetyki cenione na całym świecie ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Przygotowane według francuskiej receptury są produktem całkowicie ekologicznym. Ze względu na swoją delikatość mogą być używane przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Poznaj historię i właściwości mydła marsylskiego.

Skąd pochodzi mydło marsylskie?

Mydło marsylskie jak sama nazwa mówi wywodzi się z południowego wybrzeża Francji. Największą sławę zyskało w XVII wieku, kiedy Ludwik XIV nazwał mydło od miasta z którego pochodzi, czyli z Marsylii. Posiada bardzo długą historię, która sięga tysiące lat wstecz. Receptura mydła marsylskiego z biegiem czasu zaczęła się zmieniać. Oliwa z oliwek została wyparta na rzecz innych olejów roślinnych. Małe manufaktury zaczęły upadać bo nie miały szans konkurować z większymi zakładami. Dwie wojny światowe sprawiły, że o mydle marsylskim zrobiło się cicho. Jednak cenione za swoje naturalne właściwości znów jest produkowane i od kilku lat cieszy się coraz to większą popularnością.

Skład mydła marsylskiego

Mydła marsylskie nadal produkowane są w manufakturach w południowej Francji. Na każdym z produktów znajdziemy pieczęć mówiącą o autentyczności miejsca z którego pochodzą. Mydło zawiera minimum 72% olejów roślinnych takich jak na przykład oliwa z oliwek, olej migdałowy, arganowy czy rzepakowy. Obecnie mydła występują w różnych kolorach i cieszą zmysly różnymi zapachami. Wynika to z dodatku różnych elejków eterycznych na przykład lawendowego lub różanego. Zawierają także, masło shea, olej arganowy oraz sok z aloesu.

W mydle marsylskim nie znajdziemy sztucznych dodatków

Tak to prawda. W oryginalnym produkcie nie znajdziemy sztucznych dodatków takich jak na przykład parabeny. Mamy do czynienia z naturalnym kosmetykiem, który jest produktem wegańskim, a co więcej mydła nie są testowane na zwierzętach. Nie są także szkodliwe dla środowiska – ulegają 100% biodegradacji. Produkt przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Naturalne pH sprawia, że mogą być używane przez alergików oraz przy pielęgnacji wrażliwej skóry małych dzieci.

Czy mydła marsylskie służą tylko do pielęgnacji skóry?

Otóż, nie. Mydła marsylskie znajdują zastosowanie w życiu codziennym. Oprócz mycia całego ciała i oczywiście dłoni produkt może posłużyć zamiast szamponu do włosów. Posiada właściwości antybakteryjne oraz naturalne pH, dlatego można go używać do higieny intymnej. Mydło zawierające oliwę z oliwek dobrze sprawdzi się przy pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej. Świetnie sprawdzi się również przy praniu ubrań. Nie tylko dorosłych, ale u alergików i małych dzieci. Możesz sama stworzyć płatki mydlane wystarczy, że zetrzesz kostkę na tarce o dużych oczkach. Mydło marsylskie może być także używane jako środek do mycia podłóg. Oprócz dokładnego oczyszczenia, dobrze nabłyszczy podłogi.