Pielęgnacja dłoni – Jak dbać o dłonie?

pielęgnacja dłoni w domu

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Dbasz o to, aby Twój manicure prezentował się pięknie, więc dlaczego miałabyś nie zadbać o pielęgnację skóry dłoni. Ale nie tylko o sam wygląd chodzi. Zniszczone dłonie często sprawiają fizyczny dyskomfort. Pieczenie, szorstkość, ściągnięcie nie należy do przyjemnych odczuć, ale sprawia, że osoby postrzegają nas w nieco mniej atrakcyjny sposób. Jak, zatem zadbać o właściwą pielęgnację delikatnej skóry rąk? Przede wszystkim miej zawsze pod ręką dobry krem do rąk, najlepiej z naturalnym składem, który będzie dobrze nawilżał. Ale to nie wystarczy, poznaj nasze sposoby na pielęgnację dłoni, aby zawsze prezentowały się pięknie bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Domowe sposoby na pielęgnację dłoni

Peeling dłoni zabieg wykonuj raz w tygodniu, aby złuszczyć suchy naskórek. Szczególnie jesienią i zimą nasze dłonie są bardziej wysuszone ze względu na niską temperaturę. Teraz dodatkowo wysuszają je płyny dezynfekujące, na bazie alkoholu. Ale nie tylko niska temperatura przyczynia się do wysuszenia naszych rąk. Skóra dłoni jest bardzo delikatna i prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego tak często dochodzi do pieczenia i ściągnięcia. Aby uniknąć tego nieprzyjemnego uczucia często używaj kremu do rąk, a raz w tygodniu wykonuj peeling dłoni. Zabieg świetnie wygładzi, złuszczy oraz nawilży naskórek.

Maseczka na dłonie aby zabieg przyniósł dobre efekty powinien trwać około 20 – 30 minut. Możesz użyć gotowej maski odżywczo-kojącej do dłoni. Gotowe rękawiczki zawierają masło shea, miód oraz naturalne przeciwutleniacze, które skutecznie wnikają w skórę dłoni zapewniając im ochronę i uczucie gładkości. Jeśli nie posiadasz w domu gotowej maski na dłonie, możesz wykorzystać miód albo olej roślinny. Nasmaruj dłonie i włóż do rękawiczek na 20 minut.

Maseczka na dłonie na noc znacznie poprawi wygląd naszych dłoni, ze względu na długi czas w ciągu nocy. Wystarczy, że nałożysz grubą warstwę kremu do rąk i założysz bawełniane rękawiczki. Pod wpływem ciepła, aktywne składniki lepiej zostaną wchłonięte przez skórę. Zamiast kremu możesz użyć na przykład oleju kokosowego, który posiada bardzo dobre właściwości nawilżające. Świetną opcją do pielęgnacji dłoni jest gotowy zestaw parafinowy, który zawiera peeling, maskę do rąk oraz rękawiczki.

Pielęgnacja dłoni – Miej to na uwadze!

  • Używaj kremu do rąk po każdym myciu dłoni.
  • Sprzątaj w rękawiczkach – Pamiętaj, że detergenty podrażniają wrażliwą skórę dłoni.
  • Nie wychodź na mróz bez rękawiczek.
  • Wykonuj peeling dłoni raz w tygodniu.
  • Używaj rękawiczek do prac ogrodowych.
  • Wybieraj mydła naturalne z dobrym składem, które nie wysuszają dłoni.
  • Zdrowo się odżywiaj i pij dużo wody.

Jakie kremy do rąk wybierać?

Po pierwsze kremy do rąk do stosowania na codzień powinny zawierać filtry UVA i UVB. Bardzo ważna jest również konsystencja kremów używanych w ciągu dnia. Bo jeśli już wiesz, że powinnaś używać kremu do rąk po ich każdym myciu, warto aby krem miał lekką konsystencję i natychmiastowo się wchłaniał. Natomiast na noc, możesz używać bardziej bogatszych, cięższych kosmetyków. Szukaj w kremach witamin A,C i E. Najlepsze produkty będą opierały się na masłach i olejach roślinnych. Unikaj parabenów, sztucznych barwników czy aromatów, które nie wpływają korzystnie na skórę dłoni. Używaj naturalnych mydeł, które nie wysuszają skóry. Warto abyś poznała mydła marsylskie, które produkowane są ręcznie w manufakturach we Francji z naturalnych składników dobrze nawilżających dłonie. Więcej o ich cudownych właściwościach możesz przeczytać we wcześniejszym poście.